Ігор Дмитрук
У науковій бібліотеці Національного університету “Острозька академія” відбулася презентація книги Ігоря Дмитрука та Богдана Стрикалюка “Нові та незвичні релігії і культи”.
Цей путівник з новітніх та екзотичних релігій, сучасних духовних рухів та нетрадиційних течій допоможе читачу зорієнтуватися в дивовижному світі альтернативних та маловідомих віровчень і культів, які практикуються сьогодні. Книга, яка не має аналогів за неупередженістю та багатством фактичного матеріалу, є результатом кропіткої дослідницької праці Товариства Українських Філософів і Релігієзнавців (ТУФіР), що згуртувалося навколо наукового порталу “Філософія і Релігієзнавство”, і видана за підтримки Громадської організації “Українська Рада Вільнодумців і Віруючих”.
Гостями презентації стали студенти, культурологи, релігієзнавці, журналісти (до речі, дякую Катерині Мовчан за фотографії та інтерв’ю з авторами книги), викладачі, а також завідувач кафедри релігієзнавства, доктор історичних наук, професор НУОА Надія Стоколос.
Богдан Стрикалюк
Про роботу над книгою розповіли автори, Ігор Дмитрук (магістр релігієзнавства, голова Товариства Українських Філософів і Релігієзнавців – ТУФіР), Богдан Стрикалюк (магістр релігієзнавства, священик УПЦ КП). Ігор Дмитрук підкреслив, що він є випускником Острозької академії і саме під час навчання в рідній Alma Mater народився задум книги, тому серце підказує, що з цією презентацією книга просто повернулася додому, у високоповажні стіни величної інтелектуальної цитаделі НУОА.
Юрій Шеляженко
Видавець книги Юрій Шеляженко (магістр права, письменник, священик душевної релігії) висловив думку, що такі видання, як книга Дмитрука і Стрикалюка, потрібні для української душі та для розвитку української науки, бо вони показуть різноманіття культурного життя нашої нації. Також він зазначив, що зворушений гостинністю та приємно приголомшений атмосферою і духом старовинного Острога та його перлини, Острозької академії, і вважає за честь представити нову книгу перед обличчям академічної спільноти та під наглядом суворого журі семи муз, блюстительок етичних та естетичних чеснот, зображених на стелі читального залу.
Тарас Клок
Тарас Клок, голова лабораторії філософської антропології ім. П. Юркевича ГО ТУФіР, звернув увагу на гуманістичний пафос книги “Нові та незвичні релігії і культи”.
Під час презентації розгорнулося жваве обговорення багатоманіття релігій та різних форм релігійної свободи в Україні. Обговорювалися окремі цікаві та навіть курйозні релігійні прояви.
Віталій Щепанський
Модератор презентації, кандидат філософських наук Віталій Щепанський підняв тему поширення комерційних культів, які представляють собою дешевий замінник віри та мудрого світогляду віртуальним “фаст-фудом”.
Відбулася коротка полеміка щодо моральних кодексів джедаїв та ситхів у джедаїзмі, прийнятності, корисності та правил безпечної гри у комп’ютерні ігри. Також обговорювалися чутки про те, що українські сатаністи думають випустити ляльку Путіна з набором штрикалок, щоб усі бажаючі могли духовно помститися зарозумілому і схибленому на “скрєпах руского міра” російському агресору.
На завершення Ігор Дмитрук та Юрій Шеляженко розповіли про нові проекти Товариства Українських Філософів і Релігієзнавців та Української Ради Вільнодумців і Віруючих, зокрема, про підготовку збірки есеїв учасників конкурсу “Людина та людяність: актуальне бачення” та про адвокацію права на свободу думки, совісті та релігії в Україні в межах проекту “Свобода переконань”, і відповіли на питання гостей презентації.
Джерела: Ліга.Блоги, Релігії в Україні.