Український Рух Пацифістів випустив інформаційний бюлетень та документальний фільм з нагоди Міжнародного дня миру.
Мирна історія України: коротке документальне кіно до Міжнародного дня миру
Український Рух Пацифістів опублікував короткий документальний фільм “Мирна історія України”, який створив Юрій Шеляженко з нагоди Міжнародного дня миру 21 вересня 2020 року.
В короткому відео показано історичний розвиток культури миру в Україні, що включає ненасильницькі справи давніх людей, таких як філософ Анахарсіс з Північного Причорномор’я, середньовічні мирні ідеї, в т.ч. висловлені у заповіті Ярослава Мудрого, антимілітаристичну творчість Тараса Шевченка та Михайла Драгоманова у 19 столітті, появу українських секцій Антивоєнного Інтернаціоналу та Міжнародної жіночої ліги за мир і свободу в першій половині 20 століття, офіційні та неофіційні мирні рухи і репресії проти пацифістів у радянській Україні, запровадження альтернативної служби (1992) та ліквідація ядерної зброї (1994) у незалежній Україні.
Руслан Коцаба: амністія для бойовиків, які не вчинили воєнних злочинів, допоможе досягти миру на Донбасі
Багато збройних конфліктів у світі були вирішені мирним шляхом після амністії бойовиків, і Україна має оголосити таку амністію для врегулювання конфлікту на Донбасі. Таку думку висловив на каналі Магнолія ТВ Руслан Коцаба, голова Українського Руху Пацифістів. Крім того, він підкреслив, що амністія не має подарувати безкарність військовим злочинцям, чия провина у злочинах проти людства доведена у справедливому суді.
ОБСЄ продовжує повідомляти про порушення режиму припинення вогню на Донбасі з обох боків
СММ ОБСЄ зафіксувала 1 066 порушень режиму припинення вогню як в Донецькій, так і в Луганській областях після прийняття Тристоронньою контактною групою додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню 22 липня 2020 року. Згідно з щоденними повідомленнями моніторингової місії, ЗСУ та збройні формування Донецької та Луганської областей продовжують розширювати свої окопи. Президент Зеленський повідомив, що 6 вересня один український солдат був убитий і ще один поранений. Кілька новинних ресурсів повідомляють, що проросійські сепаратисти заявили 16 вересня в Тристоронній контактній групі, що, на їхню думку, Україна відмовилася від додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню через зрив спільної інспекції в районі села Шуми.
В 2020 році армія забрала 16 460 призовників, будуть призвані ще близько 15 000
В результаті весняного військового призову в травні-липні 2020 року було призвано 16 460 військовозобов’язаних, повідомляє Міністерство оборони України. Анонсоване зменшення планованої кількості призовників на 1 500 під час осінньої призовної кампанії в жовтні-грудні, яка, таким чином, охопить близько 15 000 військовозобов’язаних. Весняний військовий призов був перенесений на місяць через пандемію COVID (на сьогодні повідомлено про 10 смертей, 709 заражених коронавірусом у Збройних силах України). Під час призову поліція повідомила про кілька арештів офіцерів військових комісаріатів та військових медиків за отримання хабарів і сприяння військовозобов’язаним в ухиленні від призову. Про кілька епізодів порушень прав призовників на відстрочку від призову через вступ до вищих навчальних закладів повідомляли ЗМІ та Уповноважений ВРУ з прав людини.
Чиновники відмовляються захищати право людини на ідейну відмову від військової служби в Україні
Український Рух Пацифістів отримав листи від Міністерства юстиції України та Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини, якими вони відмовляються підтримати пропозицію щодо включення мети захисту прав людини на ідейну відмову від військової служби до Національної стратегії у сфері прав людини. Знову, як у минулі роки, уряд демонструє небажання виконувати рекомендації Комітету ООН з прав людини від 22 серпня 2013 р. (заключні зауваження № CCPR/C/UKR/CO/7) стосовно того, що доступ до альтернативної служби в Україні має бути надаватися усім бажаючим без дискримінації щодо характеру антивоєнних переконань (релігійних чи нерелігійних) і порядок відбування альтернативної невійськової служби не повинен мати ані карального, ані дискримінаційного характеру чи тривалості порівняно з військовою службою. Щорічний звіт Європейського бюро ідейної відмови від військової служби за 2019 рік свідчить, що в Україні ідейні відмовники дискримінуються, альтернативна служба важкодоступна, а ухилення від призову карається.
Роззброєння – не злочин, а необхідність: пацифісти критикують Державне бюро розслідувань (ДБР)
Державне бюро розслідувань не має розглядати як злочин роззброєння, в т.ч. зменшення кількості військовослужбовців Збройних Сил України в 2011-2013 роках, коли було тимчасово скасовано призов. Таку думку висловили пацифісти, коментуючи заяву відомства про те, що політичні та військові керівники того часу підлягають кримінальному переслідуванню за державну зраду, вчинену шляхом роззброєння. Критикуючи ДБР, пацифісти пояснили, що роззброєння – це не злочин, а необхідність для всіх людей світу і легітимний шлях до загальнолюдського миру, визнаний міжнародним правом, зокрема, Преамбулою та частиною 1 статті 11 Статуту ООН.
Український Рух Пацифістів засудив гонку озброєнь між Росією та США
Український Рух Пацифістів висловив занепокоєння останніми заявами Дональда Трампа та Володимира Путіна, які свідчать про розгортання масштабної гонки озброєнь між великими державами. “Людству потрібен мир і щастя, а не смертоносні ракети” – підкреслюється в заяві організації.
Український Рух Пацифістів (УРП) – громадська позапартійна організація, заснована у 2019 році з метою здійснення права на мир, ненасильницького захисту від агресії та примусу воювати, громадського контролю і скорочення сектору безпеки та оборони. УРП є членом Європейського бюро ідейної відмови від військової служби і Міжнародного бюро миру, а також секцією Антивоєнного Інтернаціоналу.