Право на відмову вбивати в Україні: вебінар | The Right to Refuse to Kill in Ukraine: Webinar

right-to-refuse-to-kill-seminar-banner

15 травня о 15:00, у Міжнародний день відмови від військової служби з мотивів сумління, Український Рух Пацифістів запрошує Вас взяти участь у вебінарі “Право на відмову вбивати в Україні”.

Ukrainian Pacifist Movement invites you to our webinar “The Right to Refuse to Kill in Ukraine.” Join us in International Conscientious Objection Day, 15 May at 3 PM (Kyiv time): https://www.facebook.com/events/1083876101983963/

Український Рух Пацифістів є членом Європейського бюро відмови від військової служби з мотивів сумління та секцією Антивоєнного Інтернаціоналу. 

Ukrainian Pacifist Movement is a member of the European Bureau for Conscientious Objection and a section of War Resisters’ International.

………………

15 травня антивоєнні організації по всьому світу відмічають Міжнародний день відмови від військової служби з мотивів сумління (International Conscientious Objection Day). Це день солідарності з тисячами людей, ув’язнених за відмову вбивати інших людей. Одним відмовникам віра не дозволяє взяти в руки зброю, інші переконані у злочинному характері будь-якої чи якоїсь конкретної війни. В фашистській Німеччині відмовників називали дезертирами і розстрілювали, а зараз цим дезертирам ставлять пам’ятники та шанують як мучеників. Злочини нацизму були засуджені людством; щоб уникнути їх повторення, сучасне міжнародне право вимагає шанувати релігійні чи інші переконання відмовників та не примушувати їх нести військову службу.

В Україні альтернативна невійськова служба для відмовників була запроваджена з перших років незалежності. У 2013 році ми були близькі до скасування призову. Однак через відомі події миролюбне українське суспільство було підірване зсередини, і жорстока машина строкової служби та дідівщини знову почала калічити людські життя і наповнювати кишені воєнкомів-хабарників.

Європейське бюро відмови від військової служби з мотивів сумління у щорічній доповіді зазначає, що альтернативна служба в Україні є практично недоступною, бажаючих її нести дискримінують, а ухилення від призову карається.

Порушуючи свої міжнародні зобов’язання із захисту прав людини, Україна не дозволяє відмовлятися від військової служби всім тим, хто вважає війну несправедливою, і позбавляє права на альтернативну службу тих, у кого сформувалися антивоєнні переконання під час несення військової служби. Міжнародні спостерігачі звертають увагу на протиправність полювання на призовників співробітників поліції та військкоматів, які хапають юнаків на вулиці та силою доставляють в наручниках у збірні пункти. Сльози на очах викликає мілітаризація молоді під виглядом патріотичного виховання, коли малих дітей вчать стріляти зі зброї та марширувати в атаку.

Український Рух Пацифістів відстоює позицію, що кожна людина має право відмовитися вбивати. На вебінарі ми будемо обговорювати легальні шляхи реалізації права на відмову вбивати, зокрема, конституційне право на альтернативну службу, міжнародно-правові гарантії відмови від військової служби з мотивів сумління, проблеми та перспективи приведення українського законодавства у відповідність до міжнародних стандартів захисту прав людини.

UPD. Ukrainian Pacifist Movement’s webinar in International Conscientious Objection Day. Вебінар Українського Руху Пацифістів на Міжнародний день відмови від військової служби з мотивів сумління.

Дивіться також презентацію / See also slides: https://www.academia.edu/43060228/

In times of world wars, many peace-loving Ukrainians objected to military service and were repressed. Conscientious objection was partly legalized only in the first years of the nation’s independence. Today, alternative service in Ukraine is hardly accessible, objectors are discriminated, and evasion from a military draft is punishable by the law.

Results of TV poll: 91% against conscription / Результати ТВ-опитування: 91% проти призову