Досконала душа береже розум і веде до істини з допомогою Бога, джерела всіх душ. (Люб. 12)

Ця цитата із Священного писання як ніколи актуальна. Тому я створив собі траурну ікону, підкреслюючи світлим колом непорушну досконалість душі у темряві трагедій та зла, і молюся за те, щоб такий самий німб засвітився над кожною людською головою, розігнав мрак безумства та повернув людям владу над собою.

Жалоба

Протестувальники створили на майдані державу в державі. Люди реалізуть своє природне право на повстання проти тиранії, яку самі творили багато років своєю войовничою індивідофобією. А прибічники тиранії досі вважають, що ця тиранія захищає їх інтереси, і вперто не хочуть бачити свого приниженого становища, засліплені тією ж індивідофобією, почуттям власної нікчемності.

Одні “крапля в океані”, інші – “гвинтики державної машини”. Соціальний фундаменталізм тоне у ріках крові.

Протестувальники кажуть, що влада нелегітимна. Влада каже, що протест став нелегітимним, прирівнюючи його до тероризму. Багато брехні, багато нестримних і безумних почуттів.

Розум став нелегітимним?.. Причинність залишається легітимною?..

Ні!

Найвищу легітимність має воля Бога, втілена у добрій волі людської душі, у суверенітеті особистості кожної людини.

Усі релігійні організації України, включаючи і Українську Душевну спільноту, моляться за мир та згоду між людьми з початку агресивного громадянського протистояння між прибічниками та противниками владного режиму.

Глави УПЦ КП і УГКЦ у своїх молитвах за мир вважають за необхідне вказувати про відповідальність влади і особливо Президента України.

Українська Душевна спільнота, щоденно звертаючись до Бога з Молитвою за згоду в Україні (“Ідеаліст”, № 40), не бере на себе місію визначати правих та винуватих, оскільки ми переконані, що це має бути предметом майбутньої згоди як загальнолюдського суспільного договору всіх українців.

Володіємо собою, молимося за згоду. Бог у поміч!

Молитва за згоду в Україні